Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

10 października już po raz 19-sty w Polsce obchodziliśmy Światowy Dzień Drzewa. Z tej okazji Ola Ławniczak i Franek Świtalski z klasy 4d pod opieką pani Honoraty Hermann – Zimnej przygotowali i zaprezentowali audycję dla społeczności uczniowskiej naszej szkoły. Prelegenci przekonywali koleżanki i kolegów, że Ziemia sama sobie nie poradzi z tym, co ludzie jej zgotowali i każdy z nas może przyczynić się do tego by było jej lżej. Młodzi ekolodzy podawali przykłady działań, które każdy uczeń może zastosować w swoim codziennym życiu, przez co przyroda się odrodzi.
Houphouet–Boigny, prezydent Wybrzeża Kości Słoniowej, afrykańskiego kraju, który utracił 90% swoich pierwotnych lasów, powiedział:
„Człowiek dotarł na Księżyc, ale nie potrafi stworzyć kwitnącego drzewa ani śpiewu ptaków. Niech nasze kraje nie popełnią błędów, przez które w przyszłości mielibyśmy tęsknić do tych ptaków i drzew”.
Pamiętajmy o tych mądrych, choć trochę smutnych słowach przestrogi. Lasy na świecie przetrwają, jeśli będziemy się o nie mądrze troszczyć. Tymi słowami refleksji Ola i Franek zakończyli audycję dla swoich rówieśników.

Share This
Skip to content