Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W trosce o bezpieczeństwo dzieci uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2021/2022 w Szkole Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy odbyła się 01 września w warunkach reżimu sanitarnego określonego wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.
W tym świątecznym dniu odbyły się apele przy ul. Poznańskiej dla klas IV-VIII i spotkania w auli szkoły przy ul. Farnej dla oddziałów 0-III. W oficjalnych wystąpieniach dyrektor szkoły Grażyna Szulc odniosła się do aktualnych wytycznych epidemicznych, zmian w oświacie i naszej szkole, złożyła okolicznościowe życzenia uczniom, nauczycielom, pracownikom i rodzicom. Ponadto szczególne słowa skierowała do uczniów klas VIII, bowiem przed nimi ostatni w tej placówce rok wytężonej pracy, wielu zadań i osiągnięcie najwyższych wyników w nauce i na egzaminie ósmoklasisty. Również bardzo gorąco zostali powitani najmłodsi z oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych. Miłą niespodzianką dla maluchów okazało się przybycie zaprzyjaźnionej maskotki Pancernika Banku PKO BP w Opalenicy. Pluszak zapraszał dzieci do zabawy w oszczędzanie w ramach SKO i życzył wspaniałej edukacyjnej przygody w nowym roku szkolnym. Uczniowie z radością udali się na spotkania w salach z wychowawcami. O godz. 18:00 została odprawiona msza św. inaugurująca nowy rok szkolny 2021/22 dla kl. 4-8 połączona z obchodami 82.rocznicy wybuchu II wojny światowej w kościele p.w. św. Mateusza. Natomiast w niedzielę, 5 września 2021r. o godzinie 12:00 zostanie odprawiona msza św. w kościele pod wezwaniem św. Mateusza inaugurująca nowy rok szkolny 2021/22 dla kl. 0-3 z poświęceniem tornistrów uczniów klas 1.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii:

ul. Farna

ul. Poznańska

Share This
Skip to content