Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

W naszej szkole dn. 30.11.2020r. odbyła się długo wyczekiwany balik andrzejkowy w grupach 0a i 0b. Zabawę uświetniły ulubione przeboje muzyczne. Uczniowie, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, losowali wróżby. Odbyły się wiele wróżb takie jak lanie wosku i odgadywanie co nam wyszło, wróżba trafione serce- losowanie imienia najlepszej koleżanki , kolegi , i wiele innych. Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki.
Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy bal. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego dnia.
Uwieńczeniem tego dnia było święto naszej szkoły. Dzieci zapoznały się z portretami naszych patronów Andrzeja i Władysława Niegolewskich , a także z ich historią życia .Każdy z dzieci wykonał pracę plastyczną pod tytułem „Szkoła moich marzeń”. Pracę w pełni wykonali własnoręcznie mali artyści .Zadanie to sprawiło im wiele przyjemności.

Share This
Skip to content