Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Każdego roku w maju obchodzimy Tydzień Świadomości Czerniaka a 12 maja to Europejski Dzień Walki z Czerniakiem. Z tej okazji nasza szkoła przyłączyła się do programu profilaktyczno-edukacyjnego „Znamię! Znam je?”. Jest to kampania dotycząca czerniaka – jednego z najbardziej agresywnych nowotworów. Jej celem jest upowszechnianie wiedzy na temat tej choroby. Nasi uczniowie mogli dowiedzieć się jak prawidłowo sprawdzać skórę i skutecznie bronić się przed czerniakiem. Temat nie łatwy, jednaj niezwykle ważny, gdyż wczesne wykrycie czerniaka, kiedy choroba jest niezaawansowana, pozwala na całkowite wyleczenie.
Zdalne lekcje profilaktyczne zostały przeprowadzane przez pedagogów i psychologa w klasach VII i VIII. Natomiast dla najmłodszych dzieci oraz uczniów klas IV-VI, Zespół Pomocy Psychologiczno- Pedagogicznej przygotował prezentacje, które w przystępny sposób przekazały im wiedzę na temat bezpiecznego przebywania na słońcu.

Prezentacje:

Share This
Skip to content