Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

02 kwietnia każdego roku na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.Charakterystycznym motywem obchodów tego dnia jest kolor niebieski. Dzisiaj dzieci wraz z wychowawcami również wzięłyby udział w naszej szkole w obchodach Dnia Autyzmu. Niestety z powodu zaistniałej sytuacji na świecie możemy w domu porozmawiać o wydarzeniu.

Co proponujemy? Zapraszamy Was do działania.

  • Każdy tego dnia może ubrać sie w niebieski strój, bowiem kolor niebieski jest symbolem osób autystycznych.
  • By wczuć się w sytuację osoby z autyzmem, w domu przeprowadźcie doświadczenie. Dowiecie się, jak to jest, kiedy nasze zmysły nie działają tak, jak powinny. Spróbujcie układać klocki w rękawicach narciarskich oraz patrzeć przez zamazane okulary. Przekonacie się, co dzieje się ze zmysłami, kiedy ktoś ma autyzm i jakie mogą się pojawiać zachowania.
  • Wysłuchajcie piosenki „Wielka siła – piosenka autystyczna” na YouTube dotyczącej problematyki autyzmu.
  • Ponadto obejrzyjcie krótki film na https://www.youtube.com/watch?v=QLv-dvLCgAg, będący wprowadzeniem do tematyki autyzmu. Ma on na celu podnoszenie świadomości dzieci i młodzieży, budowanie zrozumienia i akceptacji w przyszłych pokoleniach.

Solidaryzując się z osobami dotkniętymi autyzmem budynki naszej szkoły zostały przyozdobione niebieskimi balonami, jako symbol świadomości na ten temat. Warto bowiem już od najmłodszych lat uświadamiać dzieci o problemach i wyzwaniach ludzi z autyzmem.

Dyrekcja Szkoły

Share This
Skip to content