Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Znane słowa brzmią ,,Więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli w braniu”, dlatego jak co roku cała społeczność naszej szkoły jednoczy się i włącza się w Akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
W budynkach szkolnych rozprowadzanie serduszek i zbiórkę do puszek przeprowadzono od czwartku 09. 01.2020r. Łącznie szkolni wolontariusze zebrali 18 379 zł. Cała społeczność jest niezwykle dumna i wzruszona, że kolejny już raz mogła być częścią tej wspaniałej akcji niosącej pomoc dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Pieniądze zbieraliśmy przede wszystkim na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.
A jak nasza szkoła przyłączyła się do charytatywnej akcji?
Wczesnym rankiem, w niedzielę dyrekcja, nauczyciele, pracownicy placówki oraz uczniowie z klasy 6b wyruszyli w 5 km trasę biegu charytatywnego ulicami Opalenicy, pokonując ją biegnąc lub maszerując nordic walking. O 13.30 dzieci naszej szkoły wsparły akcję startując również w biegach na dystansach 200 i 400 m. Natomiast wieczorem w hali OSiR mogliśmy podziwiać pełne zaangażowania i emocji występy naszych uczniów z klas 2b, 2d, 3a. Swoje talenty taneczne pokazali młodzi artyści z grupy ZUMBA Kids, UKS Brawo oraz Opalenica Dance Studio, które przeplatane były licznymi aukcjami i licytacjami. Wspólne kwestowanie i zabawy zakończyły się późnym wieczorem tradycyjnym Światełkiem do nieba.
Składamy serdeczne podziękowania aktywnym wolontariuszom, młodym artystom, wychowawcom, wszystkim osobom reprezentującym naszą kochaną placówkę podczas WOŚP. Jesteśmy przekonani, że zebrane pieniądze pomogą w ratowaniu zdrowia i życia.
Dziękujemy za WASZE WIELKIE serca .
Do zobaczenia za rok.
Sie ma 🙂

Share This
Skip to content