Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Tradycyjnie 6 grudnia obchodziliśmy w szkole mikołajki. Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego zadbali o to, aby w szkole przy ul. Poznańskiej zapanował świąteczny nastrój. W przerwach międzylekcyjnych mogliśmy słuchać nastrojowych kolęd i pastorałek, a na korytarzu roznosił się zapach pieczonych przez uczniów pierników, co sprawiło wszystkim niezłą frajdę.
Nasze wypieki wszystkim smakowały, rozeszły się w mgnieniu oka.

Również w tym dniu w budynku przy ul. Farnej zrobiło się wesoło, tanecznie i… czerwono :), a to wszystko za sprawą św. Mikołaja, który na motorze wraz ze swoimi pomocnikami odwiedził najmłodsze dzieci w naszej szkole. Zanim jednak to nastąpiło, dzieci miały do wykonania kilka zadań takich jak: zaśpiewanie piosenek, zatańczenie świątecznych piosenek, szukanie mikołajkowych czapek. Każda klasa przyniosła również wykonane kilka dni temu portrety św. Mikołaja. Każdy inny, każdy wyjątkowy. Podziwiać je możemy teraz na korytarzu szkolnym w nowym budynku. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowały klasy 1b, 3e oraz 3f. Nad całością imprezy czuwały panie opiekunki Samorządu Uczniowskiego przy wsparciu pań nauczycielek edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej.

Share This
Skip to content