Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W związku z ostatnimi, tragicznymi wydarzeniami w Gdańsku podczas 27 finału WOŚP szkoła podjęła działania mające na celu niwelowanie skutków hejtu i mowy nienawiści. Odbyły się pogadanki w klasach, lekcje wychowawcze poświęcone tej tematyce.

Ponadto dnia 29.01.2018r. w auli Przedszkola nr 2  uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z absolwentką naszej szkoły p. Joanną Pocztową, dziennikarką, która przybliżyła praktyczne informacje dotyczące zagrożeń w Internecie, przyczyny i skutki hejtu. Z badań wynika, iż 66% młodych ludzi czerpie informacje oraz kształtuje swoje normy i wartości w oparciu o kontakt z Internetem, 10% uważa, iż obrażanie, wyzywanie, wyśmiewanie, agresja słowna w sieci (hejt) to świetna zabawa i forma spędzania czasu wolnego. Reagujmy na wyrządzane zło.

O tym jak żywe było zainteresowanie młodzieży, może świadczyć wypowiedź jednej z uczestniczek

“Prezentacja pobudziła nas do rozmyślań nad źródłem wszechobecnej w Internecie mowy nienawiści i złośliwości, a także nad brakiem ponoszenia konsekwencji. Zgodnie z zasadą, że “przemoc rodzi przemoc”, także w formie słownej, ofiara hejtu może kiedyś stać się napastnikiem wyrównującym rachunki z przeszłości. Podobnie agresor widząc bezkarność, utwierdza się w swoich zachowaniach. Jest to niezmiernie przykre, bo gdyby hejterzy zamienili nienawiść na konstruktywną krytykę i życzliwość, świat najzwyczajniej stałby się lepszy.”

Tosia

Poniżej fotorelacja 

Share This
Skip to content