Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Chociaż za oknem brak śniegu, to nastrój świąteczny zagościł w naszej szkole.  Zgodnie z tradycją przedświątecznych przygotowań, w środę 05 grudnia 2018r. grupa 0A pod kierunkiem pani Moniki Kasperczak zmieniła swoją salę w mini fabrykę pierników. Wszędzie unosił się korzenny aromat, który przywoływał magię świąt. Wygląd i zapach tak kusił, że nie obyło się bez spróbowania chociaż jednego pysznego pierniczka. Natomiast 06 grudnia  2018r. czekało na uczniów wiele niespodzianek.  W salach przy ul. Farnej nieoczekiwanie pojawiły się ,,licealne Mikołaje” z prezentami. Starsi koledzy podarowali młodszym zebrane przez uczniów opalenickiego liceum książki, które wzbogacą klasowe biblioteczki. A przecież wiadomo, że w naszej szkole czytelnictwo jest priorytetem, czego doświadczyli Burmistrzowie i Pracownicy Urzędu Miejskiego w Opalenicy, czytając najmłodszym w szkolnej bibliotece gwiazdkowe historie . Nie obyło się bez wizyty Biskupa Mikołaja, który zachęcał najmłodszych do pomagania oraz obdarowywania innych dobrym słowem i gestem.  Nie zabrakło wspólnych zabaw na ,,Mikołajkowej muzycznej przerwie”. Przy dźwiękach świątecznych utworów bawiliśmy się i tańczyliśmy z gimnazjalistami. Zarówno w budynku przy ul. Farnej jak i Poznańskiej tradycyjnie panował świąteczny nastrój. W tym dniu uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły w swoim stroju mieli coś czerwonego, mikołajkowego. Ponadto dźwięk motocyklowych odgłosów sprawił, że cała społeczność szkolna zgromadziła się na boisku , aby powitać Mikołajów i Elfów z Klubu Motocyklowego „Lech 1929 MC POLAND”. Goście rozdając słodycze i składając życzenia, przypominali o konieczności dbania o zęby. Wszystkim udzielił się radosny klimat, bo przecież święta tuż, tuż… Serdecznie dziękujemy Wszystkim  Św. Mikołajom; 


Share This
Skip to content