Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W dniach od 13.11 do 14.11.2018 odbyło się kolejne spotkanie uczniów naszej szkoły i zaprzyjaźnionej placówki w „Europaschule” w Storkow. Celem tego wyjazdu było realizacja zadań wynikających z projektu językowego „Storkow – miasto przyjazne dzieciom”. W trakcie dwudniowego pobytu została opracowana prezentacja w języku niemieckim i języku polskim. Oprócz czasu na przygotowanie materiałów uczniowie mieli wiele możliwości do porozumiewania się w językach obcych.
Jednym z najważniejszych punktów programu było spotkanie z Burmistrzem miasta panią Cornelią Schulze – Ludwig. Odpowiadała ona bardzo chętnie na zadawane pytania, tłumaczyła zasady funkcjonowania Rady Miasta oraz finansowania różnych inwestycji. Uczniowie podzieli się z nią swoimi pomysłami związanymi z ich projektem. Wspominali o swoich marzeniach ale też obawach. Mimo intensywnego planu dnia, nie zabrakło też czasu na zabawę. W trakcie gier „Kasanoava”, „Sałatka owocowa” lub „Choas” wszyscy chętnie brali udział i świetnie się bawili oraz integrowali się z uczniami z Niemiec.
W trakcie pobytu uczniowie doskonalili umiejętność komunikowania się w języku angielskim oraz niemieckim. Poznali kulturę i zwyczaje dnia codziennego, zawierali nowe znajomości, podtrzymywali kontakty z rówieśnikami. Godnie reprezentowali naszą szkołę poza jej murami.
Wyjazd w całości został sfinansowany przez Burmistrza Miasta pana Tomasza Szulca. Opiekę nad uczniami sprawowały pani Monika Garczarek wraz z panią Kingą Komorowską.

Koordynatorzy

Share This
Skip to content