Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

skanowanie0003W roku szkolnym 2014/2015 nasza szkoła kolejny raz uczestniczyła w ogólnopolskim programie „Szkoła z klasą 2.0”. Celem programu jest propagowanie mądrego wykorzystywania technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w edukacji. Poprzez udział w programie nauczyciele oraz uczniowie zwiększają swoje kompetencje w tej dziedzinie i przygotowują się do życia w zinformatyzowanym społeczeństwie. TIK aktywizuje uczniów, wspomaga ich rozwój, skłania do samodzielnych poszukiwań, daje nowe możliwości uczenia i nauczania. Hasłem przewodnim ubiegłorocznej edycji programu „Szkoła z Klasą 2.0” było: „Czytamy i odkrywamy”. Podobnie jak w poprzednich latach uczniowie mieli do zrealizowania w ciągu roku kilka zadań na wybranej przez siebie ścieżce edukacyjnej. Wszyscy uczniowie pracowali metodą projektu i metodą uczymy innych. Do programu przystąpiły klasy:

2a z panią Katarzyną Kurek- Brzyk

3a z panią Iwona Uliczką

3b z panią Ewą Łysiak

3c z panią Danuta Stachowiak

Koordynatorem była pani Anna Kamińska. Swoje zadania dyrektorskie opisała również pani dyrektor Anna Owsiańska.

Szczegółowe opisy zadań można znaleźć na stronie http://szk2015.ceo.nq.pl/szkoly/wizytowka/205/

Zrealizowane zadania znalazły uznanie moderatorów i zostały nagrodzone tytułem Dobrej Praktyki. Było to możliwe dzięki wielkiemu zaangażowaniu nauczycieli i uczniów realizujących program oraz ich rodziców. Dzięki temu otrzymaliśmy tytuł Szkoły Eksperckiej oraz Certyfikat. Praca w programie bardzo podoba się uczniom. Zdobyli oni nowe wiadomości i umiejętności z TIK. Część uczniów z klasy 3a i 3c wykorzystała również umiejętności zdobyte w projekcie Mistrzowie Kodowania. Pracując metodą uczymy innych zrealizowała niektóre zadania w programie „Szkoła z klasą 2.0”. Na koniec roku szkolnego każda klasa otrzymała dyplom za udział w programie. Również w tym roku szkolnym mamy zamiar przystąpić do kolejnej edycji programu.

Share This
Skip to content