Dzień Dziecka w naszej szkole obfitował w wiele atrakcji. Przede wszystkim różnił się on od zwykłego dnia spędzonego w ławce szkolnej. Jak wiadomo powszechny Dzień Dziecka został wprowadzony przez ONZ dla upamiętnienia ustanowienia Deklaracji Praw Dziecka. Dlatego postanowiliśmy przypomnieć wszystkim prawa naszych milusińskich.

Ten radosny dzień miał wiele odsłon, zarówno w budynku przy ul. Farnej jak i przy ul. Poznańskiej. 

Nasze świętowanie rozpoczęliśmy muzycznymi rozgrzewkami na dzień dobry, powitaniem, dedykacjami z okazji Dnia Dziecka, dziecięcymi tańcami oraz życzeniami dyrektor szkoły Grażyny Szulc. Następnie odbyły się zabawy z wychowawcami w salach, m.in. przygotowanie plakatów dotyczących praw i obowiązków dziecka ,,My Dzieci…”, – „Wiemy, co możemy, czyli prawa dziecka w praktyce” . Ponadto w auli i każdej sali czekały na dzieci niespodzianki w postaci konkursów, quizów, zagadek, krzyżówek, rebusów i innych łamigłówek umysłowo- sportowych dotyczących praw dziecka. Najlepszych znawców praw dziecka nagrodzono słodkim kuponem na watę cukrową ufundowaną przez Radę Rodziców. 

Boiska szkolne stały się miejscem twórczej zabawy – „Boisko zaprasza, czyli proste zabawy dla małego i dużego” –odbyło się rysowanie kolorową kredą zabawnych wierszyków, gra w szkiełko, wyścig nakrętek, dywanik literowy, skoki przez linkę, chusta animacyjna, „Gąski”, „Figurki” i inne dziecięce zabawy ruchowe.

Barwnym korowodem udaliśmy się na teren przy CKiB. Życzenia dla wszystkich dzieci przekazał burmistrz Tomasz Szulc oraz przewodnicząca Rady Rodziców Agnieszka Dymarczyk – Szwajorek. 

Nasza szkoła uczestniczyła w projekcie edukacyjnym UNICEF-‚u „Szkoła z Prawami Dziecka”. Przedstawiciele społeczności uczniowskiej wybrali Szeryfów Praw Dziecka, którzy szczególnie wyróżnili się w naszej gminie. Są to najaktywniejsi działacze dbający o prawa dziecka, zaangażowani w działania na rzecz najmłodszych. Nominowani zostali: Pani Dyrektor SP w Opalenicy Grażyna Szulc, Burmistrz Opalenicy Tomasz Szulc, nauczyciel historii p. Danuta Żybura – Jarosz, opiekun KSM p. Anna Prałat, nauczyciel wychowania fizycznego p. Jacek Flak – Marcinkowski, Dyrektor CKiB p. Krzysztof Sadowski. Wszystkim Szeryfom serdecznie gratulujemy. 

Podsumowaniem wspólnej zabawy były prezentacje artystyczne naszych uzdolnionych uczniów. 

Dzień  upłynął w miłej, radosnej atmosferze. Nie zabrakło słodkości oraz nagród ufundowanych przez Radę Rodziców. To była udana zabawa pełna niesamowitych wrażeń, uśmiechu na wszystkich twarzach.  

Share This